Güncellendi
BTC Otomasyon
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler

HAWE Hydraulik SE

1949'da, savaşın bitmesinden birkaç yıl sonra, Karl Heilmeier ve Wilhelm Weinlein, ""hidrolik aparat üretimi"" için bir işletme olarak Münih / Almanya'da Heilmeier & Weinlein şirketini kurdu. İşletme, bir kurucunun teknik icadını diğerinin ticari becerileriyle birleştirdi. İşletme mütevazı bir şekilde 100 metrekarelik bir atölye ve depo odaları ile 30 metrekarelik iki ofisi ile başladı. Oldukça gelişmiş bir radyal pistonlu pompa ve ilk büyük siparişin geleceği umudu, ilk başarılarının ve şirketin günümüze kadar devam etmesinin temelini attı.

Hem çalışanların hem de siparişlerin sayısı arttı ve yeni ürünler eklendi. 1950'lerin başında Heilmeier & Weinlein, Münih'in doğusunda ilk özel binasına taşındı. Bu zamanda, HAWE Hydraulik ek ismi, Heilmeier ve Weinlein'in ilk harflerinin Almanca fonetik yazımına dayanarak çoktan gelişmişti. 2002 yılında, yıllar sonra, Heilmeier und Weinlein, Fabrik für Oelhydraulik GmbH & Co. KG, HAWE Hydraulik GmbH & Co. KG oldu. Münih'teki yer çok küçük olduğundan, bölgedeki ikinci bir üretim yerinin kurulmasına karar verildi. 1965 yılında Freising tesisi faaliyete geçti, 1977'de Sachsenkam'da (Bad Tölz yakınında) ve 1989'da Dorfen'de (Erding yakınında) yeni bir tesis kurdu.

2007 yılında Münih yakınlarındaki Kirchheim'da birkaç yıllığına bir üretim salonu kiralandı ve 2014'te Kaufbeuren'de (Allgäu) 30.000 metrekareden fazla üretim alanı olan bir fabrika resmen açıldı. Yeni üretim tesislerinin inşası, Almanya'da ve daha sonra uluslararası pazardaki başarıların sonucuydu. 1974'te HAWE Italiana'nın kurulması ve 1977'de Fransa'da bir yan kuruluşun kurulmasıyla 1970'lerde Avrupa'ya ilk adımlar atılmıştır. 1990'ların ortalarında, uzun vadeli uluslararası genişlemenin temeli, iştiraklerin kurulabilmesini sağlamıştır. İspanya, İsviçre ve ABD önümüzdeki yıllarda.

2000'li yıllarda Avusturya, Finlandiya ve Slovenya'daki yerler takip edildi. HAWE Hydraulik, 1999'da Asya-Pasifik pazarını geliştirmeye başladı. Başlangıçta bu, Çin'deki bir satış ve pazarlama ortağıyla yapılan işbirliği girişimlerinden oluşuyordu. 1996 yılında bir satış ofisi kuruldu. Asya'ya doğru son adım 1998'de Çin, Kore ve Japonya'da, daha sonra Hindistan, Avustralya ve Singapur'da yan kuruluşların kurulmasıydı.

Münih merkezli HAWE Hydraulik şirketi, büyümesi ve gelişmesi akabinde dünya çapında faaliyet gösteren HAWE Grubu haline gelmiştir. 1998 yılından beri BTC Otomasyon bünyesinde Türkiye'nin tek distribütörü olduğu Höerbiger markasını Hawe Grup'un 2019'da satın alması sonucunda BTC Otomasyon Hoerbiger programındaki ürünleri Hawe Markası altında distribütör olarak satışa sunmaktadır.